Добродојдовте во

Хотел Молика

НОВОСТИ

🌲Хотел Молика🌲 – Совршено место за средба со едно од најубавите годишни времиња🍁🧡🥰
Прошетајте и Вие по конфетите од жолти лисја и уживајте во нашата есенска идила, да Ви се згрее душата 🧡💛💚🍷🍂🍁

Хотел “Молика” претставува бисер на Пелистер. Едно од ретките места каде човек може да ја почувствува недопрената природа, да се одмори од секојдневието и да ужива во беспрекорната услуга на персоналот.
Хотелот работи со “полна пареа” преку цела година и за него не важат “класичните” сезони.

Hotel Molika - Active Holiday

ШТО ДА ПОСЕТИТЕ

РЕСТОРАН

Хотел “Молика” располага со ресторан со добро опремена професионална кујна која што секогаш е подготвена професионално да излезе во пресрет на сите барања и желби од страна на гостите, со можност да уживаат во врвните мајстории на гастрономите кои подготвуваат секакви видови специјалитети од националната и интернационалната кујна.

Што велат нашите посетители за нас

Another great place to escape from Bitola and enjoy in National Park... Specially in summer when is hot this is place you should visit and relax

Nikola T.

Nice place, fresh mountain air and great view of the city Bitola

Aleksandar Gonovski

ЛОКАЦИЈА